انتخاب پارک سگ

درود بر شما دوست عزیز

برای اینکه تربیت و آموزش سگ شما به بهترین شکل خودش پیش بره شما نیازمند یک محوطه مشخص برای اجرای بهتر فرمان های آموزشی به سگ یا حیوان خانگی خودتون هستید .یا اگر تازه سگی را به سرپرستی گرفته اید در ابتدای ورود برای آموزش جای دستشویی باید از پارک استفاده نمایید.پس با ما همراه باشید تا بهترین انتخاب و خرید را داشته باشید.

در این مقاله می خوانیم:

 • پارک سگ چیست و چه کاربردی دارد
 • چطور از پارک سگ استفاده کنیم
 • نکات مربوط به خرید و استفاده از پارک سگ
 • پارک سگ را در کجا قرار دهیم

پارک سگ چیست

تعریف پارک سگ این هست که به شما یک محوطه مشخص را برای محدود کردن فعالیت سگ ، جهت نگهداری و آموزش و کنترل رفتار حیوان میدهد. که به شکل فلزی یا پلاستیکی وجود دارد. پارک سگ بر خلاف باکس فضای بیشتری داشته و حیوان را میشه برای زمان بیشتری در اون نگهداری کرد. و جای کافی برای بازی و راه رفتن دارد.

انواع پارک سگ

بیشتر پارک سگها چند تکه ای هستند و شما می تونید اونها را راحت سر هم کنید و برای حمل و نقل کار شما را راحت میکنه و جنسهای مختلفی مثل فلزی ، پلاستیکی و پارچه ای داره که ما به شما نوع فلزی را پیشنهاد میکنیم که هم میتونه در داشته باشه و یا بدون درباشه، و عمر و دوام بیشتری داره و راحت شسته و ضدعفونی میشه .

وقتی شما یک توله سگ را به سرپرستی میگیرید باید تربیت و آموزش را براش شروع کنید و اینجاست که متوجه اهمیت پارک سگ می شوید و می بینید که چقدر کار شما را راحت میکنه. و مربی و دامپزشک سگ شما حتما یکی از این پارک سگها را به شما توصیه میکنه.

پارک سگ حس امنیت و داشتن یک خانه را به سگ شما میده و بهترین جاست که تربیت و ادب را بهش یاد بدید که هم خود حیوان و هم شما در آینده احساس بهتری داشته باشید . پارک سگ برای شما همیشه کاربردی هست حتی شما میتونید از اون برای قرنطینه سگهای بزرگ و محدود کردن فعالیت سگهای دیگه تو هر سنی استفاده کنید. گاهی به خاطر کار زیاد نمیتونید حواستون را بطور کامل به توله ها و سگ بازیگوش خودتون بدید و در این موارد اگه یک پارک  و یک محیط قابل کنترل نداشته باشید ممکن است برای حیوان شما اتفاق خطرناکی بیفتد یا شما به کارهاتون نرسید.

سگ شما به راحتی در پارک سگ آموزشهایی مانند دستشویی کردن ، تنها موندن ، پارس نکردن و موارد دیگه را به سرعت یاد میگیره.

قبل از خرید باید به این ویژگی مهم در مورد پارک سگ توجه کنید.

فضای کافی

باید جای کافی برای گذاشتن پد آموزش ادرار و فضای بازی و خوابیدن داشته باشه.

چند نکته مهم در مورد پارک سگ

 • هیچ وقت از اون به عنوان جایی برای تنبیه سگ خود استفاده نکنید و همیشه حس یک جای امن را به سگ خودتون بدهید . این جا یک جای مناسب برای تربیت و کنترل سگ شماست نه یک زندان و جایی برای تنبیه .
 •  همیشه با صبر و حوصله به سگ خود فرصت عادت کردن به پارک خودش را بدید. بهتر است در ابتدا در پارک را نبندید و با تشویقی و اسباب بازی علاقه اون را به موندن در پارک افزایش بدید.
 • قبل از اینکه سگ شما به پارک عادت نکرده اون را تنها نگذارید بهتر است گاهی خودتون هم در پارک کنارش بشینید و باهاش بازی کنید . و به دفعات وقتی خود شما کنار حیوان هستید در پارک را ببندید. و اگر ناله یا سر و صدا کرد در را باز نکنید بلکه به اون آرامش بدید و با تشویقی آرام ماندن را بهش یاد بدید.
 • نباید برای مدت طولانی سگ خودتون را داخل پارک نگهداری کنید و بدونید پارک یک مکان موقت برای اون هستش و نه برای همیشه.
 • توجه داشته باشید بر اساس زمان نگهداری باید وسایل مورد نیاز را داخل پارک قرار دهید اگر میخواهید برای بازی داخل پارک بماند برای اون اسباب بازی قرار دهید . اگر برای خواب میخواهید از پارک استفاده کنید جای خواب و یا باکس سگ به همراه زیر انداز و توالت و یا پد آموزش ادرار به همراه ظرف آب و ظرف غذا را داخل پارک بگذارید.
 • وقتی میخواهید پارک سگ را خریداری کنید به اندازه آن توجه لازم را داشته باشید و فقط به فضایی که برای یک توله لازم است توجه نکنید چون سگ شما سریع رشد میکند و برای آینده فضای کافی در اختیار ندارد. به نژاد و جثه سگ خود در زمان خرید توجه لازم را داشته باشید و پارک سگی را انتخاب کنید که قسمتهای قابل اضافه کردن داشته باشد و اندازه آن قابل تغییر باشه و  به راحتی قابل حمل باشد. باید به ارتفاع دیواره ها هم توجه کنید که سگ نتونه به راحتی از اون خارج بشه.
 • بهترین محل برای گذاشتن پارک سگ در خانه ، مکانی است که حیوان بتونه با بقیه اعضا خانواده ارتباط برقرار کنه . سگها اجتماعی هستند و دوست ندارند در یک جای خلوت به انزوا بروند. باید از نظر دما ، نور و تهویه در جای خوبی قرار بگیرند. و همیشه توجه داشته باشید جای خیلی شلوغ و پر تردد هم جای خوبی برای قرار دادن پارک سگ شما نیست.

برای خرید و دیدن نمونه های پارک سگ در پت شاپ آنلاین کت داگ آنلاین اینجا را کلیک نمایید.

اشتراک گذاری مطالب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یازده =