تبلیغات :

انواع پرخاشگری در سگ ها

درود و سلام به همراهان همیشگی مجله ی کت داگ آنلاین 

شاید شما هم به عنوان صاحب سگ های دوست داشتنی خیلی از مواقع دیده اید که سگتان صداهای وحشتناک از خود درمیاورد آنقدر که بعضی وقت ها تعجب می کنید که سگ به این کوچولویی و  عروسکی چطور می تواند اینقدر خشن باشد، ولی باید بدانیم که این رفتارها در چندین موارد طبیعی است و جز ناهنجاری های رفتاری به حساب  نمی آید. با ما همراه تا پایان این مقاله همراه شوید،

از نظر علم رفتارشناسی، چندین نوع پرخاشگری در سگ وجود دارد.

سلطه طلبی

پرخاشگری به خاطر سلطه طلبی،که در بین سگ های یک خانه یا میان سگ و افرادو یاحیوانات جدید به خانه ایجاد می شود.سگ ها در طبیعت اجتماعی کاملا سلسله مراتبی زندگی می کنند.سگ قوی تر رئیس و سگ های ضعیف تر فرمانبردار می شوند،که همین اصل در خانه مصداق دارد.سگها به علت مقام و تعیین موقعیت خودباهم می توانند پرخاشگر شوند.این نوع از پرخاشگری می تواند بین دوسگ،فرد تازه وارد،فرد غریبه و…..نیز ایجاد گردد.بنابراین بعد از برخورد با اینچنین رفتارهایی از سگ خود به جای ناراحت شدن بهتر است بدانید که این رفتار طبیعت سگ هاست و سعی کنید با اجتماعی کردن سگ ها از زمان تولگی تا حد زیادی این مشکل را برطرف نمایید.

 

محافظت

یکی دیگر از علل پرخاشگری درسگ ، محافظت از اموال و متعلقات مانند خانه،اسباب بازی مورد علاقه،و حتی صاحب و …نیز می باشد.پرخاشگری به علت ترس از انواع پرخاشگری است که می تواند گاهی غیر قابل پیش بینی باشد.سگ ها دربیشتر مواردترس،بدون دادن هیچ نوع هشداری عکس العمل نشان می دهند و قبل از گاز گرفتن،تهدید و یا پارس نمی کنند.

غذا

پرخاشگری بر سر غذا یا صید نیز یک رفتار طبیعی در سگ است که تنها اندکی قابل تغییر می باشد.این نوع پرخاشگری بر سر غذا می تواند باعث متوجه کردن دیگر حیوانات و یا حتی افراد خانه شود.طبیعت سگ برای صید کردن در مواقعی می تواند باعث به خطر افتادن و صدمه دیدن(مانند دنبال کردن ماشین در حال حرکت)شود.علت حمله به حیوانات کوچتر و بچه ها نیز همین نوع پرخاشگری می باشد.

در این مقاله ی کوتاه آموختیم که هر پرخاشگری مربوط به ناهنجاری های رفتاری سگ ها نیست و بهتر است دیدگاه صاحبان سگ عوض شود تا بتوانیم در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی داشته باشیم . شما چه خشونت هایی از سگتان دیده اید که به طبیعت سگ ها بر می گردد؟

پت شاپ آنلاین

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که وقت کافی برای رفتن به پت شاپ های سطح شهر و خرید برای پت خود را ندارید ، بهترین پیشنهاد پت شاپ اینترنتی کت داگ آنلاین است که می توانید بدون صرف وقت خرید کنید و محصولات را درب منزل نحویل بگیرید.برای دیدن از سایت اینجا را کلیلک نمایید.

 

اشتراک گذاری مطالب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 6 =