تشخیص جنسیت مرغ مینا

شاید شما هم از آن دسته افراد باشید که عاشق پرندگان هستید و به دنبال کامل کردن اطلاعات خود می روید و دوست دارید هرآنچه نیاز است را در مورد پرنده ی دوست داشتنی خود بیابید. ما در این مقاله ی کوتاه در باره موضوعات کاربردی زیر بحث می کنیم:

  • تشخیص جنسیت نر یا ماده
  • تشخیص سن پرنده
  • پرنده ی نر بهتر است یا ماده؟

با مجله کت داگ آنلاین همراه باشید:

تشخیص جنسیت مرغ مینا

تشخیص نر یا ماده بودن مرغ مینا از روی ظاهر بسیار کار دشواری می باشد و با خطا همراه است . بهترین روش تشخیص جنسیت در مرغ مینا استفاده از آزمایش PCR می باشد.البته نا گفته نماند مجموعه کت داگ آنلاین در این زمینه به شما کمک خواهد کرد بدین صورت که شما اگر تمایل دارید جنسیت مرغ مینای خود را دقیق بدانید می توانید در هر شهری که باشید یک پر از مرغ مینای خودرا برای ما ارسال نمایید تا تشخیص جنسیت آن برای شما معلوم شود.

هر چند بعضی از افراد با تجربه میتوانند در بسیاری از موارد نر یا ماده بودن را تشخیص بدهند. معمولا جثه وسر مرغ مینای نر از ماده بزرگتر است و رنگ بال در جنس نر پر رنگتر از جنس ماده است. یک روش که بعضی ها به تصور اشتباه فکر میکنند به راحتی میتوانند با آن تعیین جنسیت کنند این است که سقف دهان پرنده ها را با هم مقایسه میکنند و اگر سقف دهان سیاه باشد میگویند پرنده نر می باشد.

تشخیص سن

برای تشخیص سن میتوان از چند حالت که برای شما عزیزان بیان میکنیم بهره بگیرید. دور چشم مرغ مینای جوان سفید ، مرغ میانسال کرمی و مرغ مینا مسن یا پیر به رنگ زرد می باشد. در ضمن دور چشم با افزایش سن چین و چروک بیشتری  پیدا میکند.

جنس نر را انتخاب کنیم یاماده؟

هر دو جنس از مرغ مینا ، تقلید کننده های خوبی هستند و هر دو توانایی و قدرت حرف زدن و یادگیری را دارند و هیچ برتری بین  پرنده نر یا ماده وجود ندارد.

مرغ مینا در طبیعت حدود هشت تا ده سال عمر میکند. ولی در قفس و اسارت کمتر عمر کرده و این هم به عوامل و شرایط نگهداری پرنده متغییر می باشد .

اشتراک گذاری مطالب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 1 =