تشخیص وجود شپشک در قناری

با درود و سلام خدمت همراهان همیشگی مجله ی کت داگ آنلاین

اگر شما هم از دوستداران پرندگان هستید و در خانه از قناری مراقبت می کنید توصیه می کنیم حتما با ما همراه شوید تا بتوانید بیشتر و بهتر قناری خود را بشناسید و در سلامت نگه داشتن او کوشا باشید.

علائم وجود شپشک در قناری

  1.  ﺭﯾﺨﺘﻦ ﭘﺮ ﻫﺎ ﻭ ﺧﺎﻟﯽ ﺑﻮﺩﻥ ﭘﺮﻫﺎﯼ ﺑﺪﻥ ﻗﻨﺎﺭﯼ ﻫﺎ
  2. ﭘﻒ ﮐﺮﺩﻥ ﻗﻨﺎﺭﯼ ﻭ ﮐﻢ ﺗﺤﺮﮐﯽ ﻭ ﺧﺎﺭﺵ ﭘﺮﻫﺎ
  3. ﻻﻏﺮ ﺷﺪﻥ ﻗﻨﺎﺭﯼ

راه های تست وجود شپشک

شپش ها شب ها به شکار میروند و از این رو روز ها در گوشه های قفس ، منافذ و مکان های تاریک مخفی میشوند ، اگر حمله شپش ها در مراحل پیشرفته تر باشد میتوان به آسانی آن ها را در داخل ظرف دان ها ، گیره نگه دارنده کف دریا و گوشه های قفس به راحتی یافت ، شپشک ها به صورت دانه های سیاه کوچکی هستند و با فشار دادنشان کمی از خونی که تغذیه کرده اند را با قرمز شدن مشاهده میکنید.

اگر در مراحل حاد نباشد میتوانید با گذاشتن تله آن ها را به دام بی اندازید .
شپشک ها شب ها از راه نی های زیر پای قناری به آن ها دسترسی پیدا میکنند .اگر از نی های پلاستیکی استفاده میکنید، شب قبل از خاموشی یک طرف آن را باز بگذارید ، شپش ها بعد از مکیدن خون قناری به دنبال مکان های تاریک و امن برای پنهان شدن میگردند و داخل نی ها برایشان جای مطلوبی است . اول صبح نی پلاستیکی را از قفس بردارید و روی یک برگه سفید بکوبید تا شپش ها روی کاغذ بریزند ، همان طور که عرض کردم شپش ها به صورت دانه های سیاه کوچکی هستند که با فشار دادن آن ها روی کاغذ و قرمز شدن کاغذ میتوانید به وجود آن ها پی ببرید.

راه دیگری که بیشتر هم استفاده میشود استفاده از دستمال کاغذی سفید رنگ در مسیر شپشک ها میباشد .

شب قبل از خاموشی باید دستمال کاغذی سفید را لوله کرده و روی دو طرف نی ها قرار دهید . صبح دستمال رو باز کنید و ببینید آیا شپشک داخلش هست یا نه ،

البته این تست ها رو باید چند روز پشت سر هم انجام بدهید تا از وجود یا عدم وجود شپش مطمئن شوید.

برای پیشگیری میتوانید از اسپری ضدعفونی کننده نانو بیوساید استفاده کرده و قناری های خود را ایمن نمایید.

 

اشتراک گذاری مطالب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 4 =