تغذیه ی دستی جوجه قناری

 

با درود و سلام خدمت شما عزیزان و همراهان مجله کت داگ آنلاین ، گاهی وقتها قناری ماده شما به بزرگ کردن جوجه هایش تمایلی نشان نمیدهد و وظیفه خود را به عنوان یک مادر به خوبی انجام نداده و از تغذیه و نگهداری از جوجه قناری هایش امتناع میکند . در این مواقع شما مسوول بزرگ کردن و تغذیه جوجه قناری های خود می شوید.

البته ما در قسمت نگهداری و تربیت بخش ویژه پرندگان در مجله  کت داگ آنلاین بطور کامل در مورد عوامل ایجاد کننده این حالت در قناری ماده  توضیحات لازم  و کاملی را خدمت شما عزیزان ارائه نموده ایم و شما میتوانید با مطالعه این قسمت از ابتدا از بوجود آمدن این مشکل جلوگیری نمایید. البته به صورت بسیار مختصر بعضی از عوامل را برای شما در همین جا بیان میکنیم. مراجعه و وارسی  قفس بدون دلیل ، بیماری ،استرس، دستکاری کردن لانه و جوجه ها ، و هرگونه استرس و عوامل محیطی که باعث پرخاشگری قناری ماده گردد.

در صورتیکه قناری پرستار ندارید، باید خود تغذیه دستی جوجه قناری ها را بعهده بگیرید.

۱-    تامین گرمای مورد نیاز جوجه ها

استفاده از ماشین جوجه کشی با دمای ۳۸ درجه و رطوبت حدود ۷۰ درصد در صورتی که ماشین جوجه کشی ندارید میتوانید از یک کارتن و یک لامپ ۶۰وات استفاده نمایید و به یاد داشته باشید با بزرگ شدن جوجه ها باید از میزان دما بکاهید و در پایان کار دما را به حدود ۲۰ درجه برسانید.

۲-    تغذیه منظم و پیوسته

هر پانزده دقیقه یک مرتبه باید به جوجه ها غذا بدهید تا چینه دان آنها پر شود. تغذیه را با خوراک نرم شروع کنید و با افزایش سن از دانه ها خیسانده و جوانه زده بیشتری استفاده نمایید. و در انتها باید از دانه های کامل استفاده کنید و همیشه بعد از غذا دادن اطراف نوک را باید با یک دستمال نرم و پاکیزه تمیز کنید.

جوجه ها بعد از سه هفته مستقل میشوند و خودشان شروع به تغدیه میکنند و شما باید بعد از هفته دوم تغذیه دستی جوجه قناری خود آب و دانه خیس خورده بصورت آزاد در اختیار آنها قرار بدهید تا به استقلال آنها در هفته های بعد کمک کنید. بعد جوجه ها را به قفس بزرگتری منتقل کنید که بتوانند برای پرواز جای بیشتری داشته باشند و سریعتر مستقل شوند.

اشتراک گذاری مطالب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + نه =