تبلیغات :

درمان انگل در گربه ها

 

با درود خدمت همراهان مجله کت داگ آنلاین و شما دوست عزیز که از یک گربه یا چند گربه زیبا و ملوس نگهداری میکنید و عزیزانی که  بسیار مایل هستید که از این حیوان خانگی زیبا در خانه خود نگهداری کنید ، ولی نگرانی از انتقال بعضی از  بیماریهایی که فکر میکنید میتواند سلامتی شما ، خانواده و حتی حیوان خانگی شما را تهدید کند باعث میشود که نتوانید خواسته خود را عملی کنید. پس با ما همراه باشید تا به شما بگوییم با رعایت نکاتی ساده ولی مهم میتوانید برای همیشه به نگرانی خود پایان دهید و یک دوست مهربان و باوقار را به سرپرستی بگیرید.

یکی از نکاتی مهم در نگهداری از گربه ها در خانه آشنایی با بیماریهای انگلی می باشد که با پیشگیری از آنها شاید دیگر نگرانی خاصی برای این موضوع باقی نماند.

شما دوست عزیز با مشاوره و مراجعه به دامپزشک و داشتن یک برنامه منظم برای معاینه و انگل تراپی همواره یک دوست سالم و شاد خواهید داشت.

انواع انگل :

یکی از انگلهایی که باید به آن توجه شود انگل لپتوسپیروز می باشد که توسط مدفوع گربه های آلوده دفع میشود و شاید مشکلات این انگل در گذشته بوده است که مردم فکر میکردند که موی گربه باعث سقط در خانمها می شود .

مدفوع آلوده میتواند به موی گربه بچسبد و باعث ایجاد بیماری در انسان شود و گاهی مواردی مثل سقط را برای انسان ایجاد کند.

شما دوست عزیز حتی میتوانید یک گربه ای را که از سوابق بیماری آن آگاهی ندارید را نزد دامپزشک برده و با یک درمان ضد انگل بسیار ساده برای همیشه این مشکل احتمالی را برطرف کنید.

قرص ضد انگل گربه ، انگلها و کرمهای دستگاه گئارش حیوان را از بین میبرد البته قرصهای ضد انگل فقط بر روی فرم بالغ انگها اثر میکنند و بر روی تخمهای به جا مانده اثر چندانی ندارند که شما با تکرار آن بعد از دو هفته یک گربه تمیز و سالم خواهید داشت.

انگل تراپی در گربه ها هر سه ماه یکبار انجام میشود . البته اگر گربه شما در طول این مدت بطور اتفاقی از غذای آلوده مانند غذاهای خام مصرف کند یا اینکه در محیطی غیر قابل کنترل و غیر بهداشتی که احتمال آلوده شدن مجدد را افزایش میدهد برود شما باید انگل درمانی را زودتر از این مدت تکرار کنید.

از این رو بهتر است که به گربه خود غذای خشک گربه ، کنسرو مخصوص گربه و یا غذای پخته شده خانگی بدهید و کار دیگری که باید حتما انجام بدهید این است که با خرید توالت گربه و خاک گربه  مکانی مناسب و بهداشتی برای گربه خود فراهم کنید تا گربه شما تا مجبور نباشد برای دفع ادرار و مدفوع به خاک باغچه یا مکانهایی که از کنترل شما خارج است سر بزند.

در هنگام انگل تراپی به حالتهایی مانند استفراغ ، بی اشتهایی و یبوست در گربه خود توجه داشته باشید که در صورت بروز احتمالی هر چه سریع تر به دامپزشک مراجعه کنید و در این موارد بقیه درمان با قرص ضد انگل را متوقف کنید تا دامپزشک دستورات جدید و لازم را به شما بدهد البته این حالت بسیار به ندرت ایجاد میشود و به راحتی درمان میشوند.

درمانهای ضد انگل بسیار آسان است و خیال شما را برای همیشه راحت میکنند.

اشتراک گذاری مطالب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − نه =