ماهی هایی که برای آکواریوم کوچک مناسب هستند

درود به شما همراهان مجله کت داگ انلاین، شما که علاقه ی زیادی به ماهی ها وآکواریوم دارید ولی شرایط داشتن آکواریوم بزرگ را در خانه ندارید با ما همراه باشید تا به شما ماهی هایی را معرفی کنیم که میتوانید در کوچکترین آکواریوم ها نگهداری شوند و مشکلی برایشان پیش نیاید.

چه نوع ماهی مناسب آکواریوم های کوچک هستند؟

 • ماهی بتا (Betta)
 • ماهی قرمز (Goldfish)
 • ماهی گوپی (Guppy)
 • ماهی ابرسفید کوهستانی (Regal White Cloud Minnows)
 • ماهی تترا ( Blind Cave Tetra)
 • ماهی کوریدوراس فلفلی  (Salt and Peper Corydoras)
 • ماهی زبرا دانیو (Zebra Danio)

ماهی های مناسب برای نگهداری در آکواریومهای کوچک

بسیاری از افراد که علاقمند به نگهداری از ماهی در خانه خود هستند همواره از اینکه نتوانند از عهده رسیدگی یک آکواریوم بزرگ برآیند  نگران هستند که ما به شما در اولین قدم توصیه میکنیم که از یک تانک یا همان آکواریوم کوچک برای نگهداری و افزایش تجربه شروع کنند . بسیاری از ماهی ها که در زیر به مهمترین آنها اشاره میکنیم میتوانند در محیط های کوچک زندگی کنند و نیاز به رسیدگی زیادی ندارند . ولی همیشه توجه داشته باشید که آب آکواریوم کوچ و تنگ ماهی خود را مدام عوض کنید و برنامه دقیقی برای تمیز نگه داشتن محیط زندگی ماهی ها و غذا دادن به ماهی های خود داشته باشید در ضمن مشاوران و کارشناسان کت داگ آنلاین همواره برای کمک به شما آماده هستند ، پس با ما در ارتباط باشید. شما میتوانید از فروشگاه کت داگ آنلاین به راحتی، بهترین و باکیفیت ترین غذای ماهی مناسب برای حیوانات خانگی کوچک و زیبای خود را تهیه نمایید.

برای اینکه همواره مخزن شما بهترین شرایط  مناسب را از نظر کیفیت آب داشته باشد و بدانید که بهترین زمان برای تعویض آب آکواریوم یا تنگ شما چه زمانی است به این نکته توجه کنید.

اگر حجم مخزن کمتر از ۴۰ لیتر است شما باید روزانه  یا یک روز در میان حدود نیمی از آب یا تمامی آب را عوض نمایید.

برای  حجم های بالاتر که نیاز به فیلتر در آنها ضروری است برای اینکه همیشه آب با کیفیت برای ماهی های خود داشته باشید باید هر هفته ده تا بیست درصد آب مخزن خود را تعویض نمایید.

ماهی های آکواریومی سازگار با آکواریومهای کوچک

 • ماهی بتا (Betta)

ماهی بتا یک ماهی مناسب برای تنگ و آکواریوم کوچک هستند که برخلاف ماهی های قرمز محل زندگی خود را به سرعت کثیف نمیکنند و نگهداری از آنها کار آسانی است. و نیازی به فیلتر کردن آب ندارند. ولی بهتر است که هر روز آب آنها تعویض شود.

 • ماهی قرمز (Goldfish)

ماهی قرمز یا همان ماهی های معروف مخصوص سفره هفت سین تا زمانی که اندازه کوچکی دارند برای نگهداری در یک جای کوچک مناسب هستند ، فقط به یاد داشته باشید که باید آب مخزن را هر روز تعویض کنید .

 • ماهی گوپی (Guppy)

ماهی گوپی بسیار زیبا ، رنگارنگ و متنوع هستند. بهتر است که یک فیلتر برای آنها قرار دهید و شرایط بهداشتی را برای آنها به دقت رعایت کنید تا دچار بیماری نشوند. تعدادی از آنها را میتوان در داخل یک تنگ یا آکواریوم کوچک  نگهداری کنید و سعی کنید که گونه دیگری به آنها اضافه نکنید تا توسط سایر ماهی ها شکار نشوند.

 • ماهی ابرسفید کوهستانی (Regal White Cloud Minnows)

ماهی ابر سفید کوهستانی یک انتخاب خوب برای کسانی است که فقط یک آکواریوم و تنگ کوچک دارند و آب سرد را برای زندگی ترجیح میدهند ونیازی به هیتر ندارند. فقط باید همیشه آب آنها را تعویض و خنک نگهدارید و مواظب باشید که از درون آب به  بیرون پرش نکنند.

 • ماهی تترا ( Blind Cave Tetra)

ماهی تترا یا همان ماهیهای تترای نقره ای در گروه ماهی های سرد آبی طبقه بندی میشوند و برای نگهداری در یک آکواریوم کوچک  یا تنگ ماهی در منزل یک انتخاب ایده آل می باشد. این نوع از ماهی به صورت گروهی زندگی میکنند و فاقد چشم هستند . در رنگهای متنوع و ملایم در بازار موجود هستند و نگهداری آنها بسیار راحت بوده و نیازی به منبع نور و هیتر ندارند. برای آنها یک جایی برای مخفی شدن در آکواریوم یا تنگ درست کنید تا احساس امنیت بیشتری بکند و در ضمن گاهی به خاطر شیطنت و حرکات ناگهانی ممکن است که از آب بیرون پریده و در صورتی که شما متوجه نشوید از بین بروند از این رو بهتر است از سر پوش یا یک تنگ با دهانه تنگ برای نگهداری از آنها استفاده کنید.

 • ماهی کوریدوراس فلفلی  (Salt and Peper Corydoras)

ماهی کوریدوراس فلفی یک نوع گربه ماهی کوچک است که فقط سه سانتی متر طول دارد و ماهی های آرام و تمیزی هستند و در گروه ماهی های گرم آبی جای دارند . آنها از بودن گیاهان در محیط زندگی لذت می برند  و نگهداری از آنها کار راحتی است.

ماهی زبرا دانیو (Zebra Danio)

ماهی زبرا دانیو یک ماهی سردآبی است که از هندوستان آمده است و بسیار شاد و چابک است و بصورت گروهی زندگی میکنند و شما باید تعدادی از آنها را خریداری کنید تا با هم زندگی خوبی را داشته باشند. و برای اینکه همیشه سالم باشند بهتر است یک فیلتر کوچک هم برای محل نگهداری آنها تهیه نمایید.

 

اشتراک گذاری مطالب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =