ماهی های گیاه خوار

 

با درود و سلام خدمت شما عزیزان و همراهان همیشگی مجله و فروشگاه آنلاین کت داگ آنلاین  و دوستداران ماهی ها و کسانی که میخواهند در خانه خود از ماهی های گیاه خوار نگهداری کنند و محیطی زیبا و پر از آرامش برای خود و ماهی های خود فراهم نمایند.

ماهی های گیاه خوار از گیاهان برای رشد و نمو خود استفاده میکنند و در طبیعت آنها از گیاهان آبزی و جلبکها تغذیه میکنند . البته بعضی از آنها هم میتوانند تا حدودی از گوشت در رژیم غذایی خود نیز بهره بگیرند.

در منزل و در آکواریوم آنها باغذاهای مخصوص ماهی های گیاهخوار تغذیه میشوند و مکمل ها و رنگدانه های موجود  در این غذاها سلامت و نشاط آنها را حفظ میکند. غذای مخصوص ماهی های گیاهخوار که در شکلها و تنوع فراوان در فروشگاه اینترنتی کت داگ آنلاین قابل تهیه است معمولا  حاوی هشتاد درصد منابع و پروتئین گیاهی و مابقی حاوی پروتیئن حیوانی می باشد. که این میزان برای سلامت و رشد ماهی ها مناسب و ضروری است. به یاد داشته باشید که نمیتوانید با تغذیه از یک یا چند گیاه در خانه بطور دقیق و استاندارد تمامی نیازهای آنها را فراهم نمایید.

میزان و دفعات غذا دادن به تعداد ماهی موجود در آکواریوم شما بستگی دارد ولی بهترین حالت برای ماهی های گیاهخوار این است که دو بار در طول یک شبانه روز این کار را انجام دهید. و میزان آن را باید طوری تنظیم کنید که غذای اضافه شده به آکواریوم ،به کف آن نرسد و ماهیها فرصت و اشتیاق خوردن غذا را قبل از رسیدن به کف آکواریوم داشته باشند و با این کار ازفاسد شدن غذای ماهی در کف آکواریوم خود جلوگیری کنید.

ساعت ۶ صبح و ۲ بعد از ظهر ( نوبت دوم ) ، بهترین زمان دادن غذا می باشد و از دادن غذا بعد از ساعت پنج عصر به بعد جدا خودداری کنید تا ماهیها به راحتی استراحت کنند.

یک تجربه و پیشنهاد هم برای شما داریم و آن این است که بعد از هر شش روز غذا دادن به ماهی های گیاه خوار آکواریوم خود به مدت یک روز به آنها هیچ غذایی ندهید و به آنها استراحت و گرسنگی بدهید تا مقاومت و ایمنی ماهیهای شما افزایش یابد و در صورت مصرف زیاد غذا توسط آنها بدن آنها خودش را اصلاح نماید.

ما در فروشگاه آنلاین کت داگ آنلاین بهترین غذا ها را برای خرید شما فراهم نموده ایم و بهترین کارشناسان ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

معروف ترین ماهی های گیاه خوار

در اینجا شما را با بعضی از معروف ترین و رایج ترین ماهی های گیاه خوار آشنا میکنیم.

  • ماهی گوپی

ماهی های زیبای گیاهخوار آب شیرین هستند که نگهداری آنها بسیار آسان است و برای شروع به افراد مبتدی توصیه میشوند. اندازه آنها معمولا به بیش از شش سانتی متر نمیرسد و بسیار صلح جو و دارای تنوع فراوان هستند.

بعضی از ماهی های گوپی را برای شما نام میبریم (ماهی گوپی دم قرمز، دم آبی، دم خرگوشی، پوست ماری ، فانتزی و ..)

  • ماهی گورامی

اینها نیز بسیار زیبا هستند و اگر آکواریوم شما پوشش گیاهی نیز داشته باشد بیشتر از شما تشکر خواهند کرد و دارای انواع گوناگونی مانند گورامی طلایی ، مرواریدی ، اسفرانوس ، برگی و .. هستند.

  • ماهی مولی

ماهی های مولی در کنار دیگر گونه های دیگر ماهی به خوبی زندگی میکنند و طبیعت صلح جویی دارند . و زیبایی و تنوع زیادی دارند و میتوان به مولی دم عقربی، باله بادبانی، مولی برفی و سفید و .. اشاره کرد.

  • ماهی سیچلاید الونگاتوس

ماهیهای خانواده سیچلاید ها که در اینجا منظور ما سیچلاید الونگاتوس یا سیچلاید دماسونی می باشد، بسیار زیبا هستند ولی به خاطر حالت تهاجمی که دارند بهتر است که به تنهایی نگهداری شوند و با سایر ماهی های گیاهخوار دیگر در یک آکواریوم نگهداری نشوند.

  • ماهی کوی فیش

این ماهی ها از کشور ژاپن به دنیا معرفی شده اند و بسیار زیبا و متنوع هستند.

  • ماهی آینت

اندازه آنها کوچک است  و شکل و رنگهای زیبایی دارند و از محبوب ترین ماهی های گیاه خوار محسوب میشوند.

 

  • ماهی رازبورا

این ماهی ها کوچک ، زیبا و صلح جو هستند و به وجود گیاه در آکواریوم بسیار علاقه نشان میدهند. و برای نگهداری به صورت گروهی در آکواریوم به شما عزیزان توصیه میشوند.

اشتراک گذاری مطالب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 2 =