تبلیغات :

نکات مهم در تغذیه و انتخاب غذای سگ .

سگها هم مانند بقیه  حیوانات در دوره های مختلف از زندگی شان به رژیم غذایی متفاوت و مخصوص آن مرحله از زندگی نیاز دارند و بر اساس زمان رشد، فعالیت ، دوره تولید مثلی ، و مراحل دیگر به سطح انرژی و تغذیه مربوط و لازم و کافی به آن دوره برای داشتن بالاترین  سلامت و شادابی را نیاز دارند . وقتی آنها هنوز خیلی جوان هستند در واقع برای تغذیه یک توله سگ شما باید بیشترین میزان پروتئین را در اختیار آن قرار بدهید ، و باید بدانیم که سطح نیازبه انرژی سگ باردار یا شیرده بسیار بیشتر از یک سگ پیر یا عقیم شده می باشد.

با مجله اینترنتی کت داگ آنلاین همراه باشید تا باهم کمی درباره ی تغذیه ی سگ ها اطلاعات  کسب نماییم:

رژیم غذایی سگ ها:

باید رژیم و تغذیه یک سگ بر اساس اصول علمی باشد و نباید فقط از یک دسته مواد غذایی در رژیم سگ خود استفاده نمایید. برای مثال نباید فقط از پروتئین یا کربوهیدارتها استفاده کنید.

باید سگ خود یا سگی که می خواهید به سرپرستی بگیرید در چند مرحله بررسی کنیم و توده بدنی آن را محاسبه کنید و بر اساس وضعیت بدنی سگ جیره غذایی را تغییر و یا اصلاح کنید . ابتدا باید با دست کمر ، دنده ها  سگ را لمس کنید . بر اساس تجربه  و مشاوره با دامپزشک باید به وضعیت بدنی سگ خود پی ببرید.

اگر سگ شما سنگین و یا به اصطلاح چاق باشد باید حدود ده تا بیست و پنج درصد از میزان کالری آن  را در یک ماه کاهش داده و دوباره آن را بررسی کنید.این کارها را هم باید برای یک سگ لاغر بطور معکوس انجام دهید و به این میزان سطح تغذیه و انرژی آن را افزایش و بررسی نمایید.

در رژیم یک سگ سالم و در حال رشد ، باید ۲۰ تا ۲۵ درصد غذای دریافتی حاوی پروتئین باشد. اگر میزان ورودی انرژی و کالری به هر شکل بیش از نیاز و مصرف حیوان باشد ، این میزان در بدن ذخیره شده و مشکلات فراوانی را با خود به همراه خواهد آورد. در ضمن باید با دامپزشک خود در مورد جیره های مخصوص در مواقعی که بیماری هایی مانند (دیابت، بیماری کلیوی، پانکراتیت، آلرژی غذایی غذا و غیره  ) وجود دارد هم مشورت کنید و بهترین راهنمایی را دریافت کنید.

باید در بیمارهایی مانند اسهال مزمن یا بیماری پوستی ، جیره و رژیم غذایی را بررسی کنید و اگر از وجود احتمالی انگل ، حساسیت غذایی و یا بیماریهای عفونی اطلاع پیدا کردید باید به سرعت، به نزد دامپزشک رفته و آن را به صورت اصولی برطرف نمایید.

باید در موقع خرید به خوبی تحقیق و بررسی نمایید و گرفتار تبلیغات و حتی شکل ظاهری بسته بندی و نوع غذا قرار نگیرید .

غذای سگ باید مجوز لازم را از ارگانهای مربوطه دریافت کرده باشند و ضمنا باید به شهرت و سابقه محصول توجه ویژه داشته باشید. باید به نوع مواد و میزان آن یا به طور کلی به آنالیز و محتویات غذای آماده توجه کنید و قبل از مصرف آن را با دقت مطالعه نمایید . فروشگاه اینترنتی کت داگ آنلاین تمامی غذاهای مخصوص سگ که شامل غذای خشک ، کنسروی و حتی تشویقی ها را با دقت بسیار زیاد از برندهای مطرح و با کیفیت در اختیار شما دوستان عزیز قرار می دهد و توضیحات کامل در مورد تمامی محصولات را می توانید قبل از خرید مطالعه نمایید. ما خرید را برای شما آسان تر و مطمئن تر ساخته ایم.

 

برای دیدن محصولات مربوط به تغذیه سگ در پت شاپ اینترنتی کت داگ آنلاین  اینجا را کلیک نمایید.

اشتراک گذاری مطالب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =