هفت نکته مهم در نگهداری از خرگوش

درود بر شما دوست عزیز و همراه مجله کت داگ آنلاین ، در این قسمت چند مورد بسیار مهم در مورد نگهداری و مراقبت از خرگوش را برای شما بیان میکنیم. قبل از نگهداری از یک خرگوش به عنوان حیوان خانگی شما باید وسایل و ابزارهای لازم را فراهم نمایید که فروشگاه کت داگ آنلاین بهترین و مناسب ترین وسایل را در اختیار شما عزیزان قرار میدهد تا همیشه یک خرگوش سالم و تمیز و شاد داشته باشید.

نکات مهم نگهداری از خرگوش:

  1. قفس نگهداری خرگوش

در ابتدا باید یک لانه مناسب یا قفس مخصوص نگهداری خرگوش تهیه کنید . قفس باید استاندارد و دارای فضایی مناسب برای حرکت راحت خرگوش شما را داشته باشد. آن را جای مناسب به دور از آفتاب و سرما و بدون رفت آمد زیاد قرار دهید. خرگوش را در فضای باز قرار ندهید چون توسط شکارچیان و بیماری ها تهدید میشود. کف قفس نباید سیمی باشد چون باعث آسیب به پاهای خرگوش میشود در ضمن باید از جنسی باشد که بتوانید به راحتی آن را شسته و تمیز کنید.توجه کنید حداقل دو مرتبه در هفته قفس را تمیز و ضدعفونی کنید.

                   برای دیدن قفس های نگهداری خرگوش اینجا را کلیک نمایید

  1. انتخاب محیطی امن و راحت

باید از خرگوش خود در یک جای مناسب ، خنک و رطوبت کم در دمای بین ۱۵ تا ۲۱ درجه نگهداری کنید. و قفس خرگوش را در محیطی آرام و بدون مزاحمت قرار دهید.

  1. غذای سالم و مقوی

همیشه به رژیم غذایی خرگوش خود اهمیت بدهید و غذای سالم و متنوع به او بدهید میتوانید بهترین تغذیه و غذا دهی را دراینجا مطالعه بفرمایید.

  1. آب سالم و تازه

ظرف آب را باید هر روز شسته و آب آن را تعویض کنید. از ظرفهایی که قابلیت تمیز شدن بالایی دارند استفاده کنید. آبخوری جوندگان از بهترین انتخاب ها می باشد و با استفاده از آنها آب به باکتری و فضولات آلوده نمی شود.

  1. رعایت بهداشت و نظافت

هفته ای یک مرتبه خرگوش دلبند خود را شانه و برس بزنید . موهای بلند را کوتاه و گره ها را با شانه گره باز کن از بین ببرید. ناخنها را همیشه کوتاه نگه دارید. و به یاد داشته باشید که خرگوش خود را حمام نکنید و با حوله مرطوب آنها را تمیز نگه دارید.

  1. ورزش و پیاده روی

خرگوش نیاز به فعالیت روزانه داشته از این رو محیطی مناسب برای حرکت و فعالیت برای او آماده کنید. هر روز قفس او را به حیاط برده و با کنترل همه موارد به او اجازه بازی بدهید.

  1. توجه به خرگوش

خرگوش حیوانی اجتماعی بوده و نیاز به مراقبت و محبت بسیار زیاد دارد. نوازش آرام را هیچگاه فراموش نکنید.

اشتراک گذاری مطالب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =