چطور سگ یا گربه ی خود را با جاروبرقی آشنا کنیم؟

 

راحت ترین و ساده ترین روش آشنا کردن حیوان خانگی با جارو برقی

ساده‌ترین روش‌های کاهش ترس حیوان خانگی از جاروبرقی

ترس از جارو برقی

با درود خدمت عزیزان و همراهان کت داگ آنلاین ، آیا شما عزیزان و صاحبان حیوانات خانگی هم  با ترس سگ یا گربه خود با جارو برقی مشکل دارید و نمیدانید که چطور فوبیا وترس را در حیوان خود درمان کنید؟

پس به شما توصیه میکنیم که با ما همراه باشید تا با یکی از ساده ترین و راحت ترین روش که میتواند ترس سگ و یا گربه شما را از جارو برقی برطرف کند آشنا شوید.

چطور سگ خود را با جاروبرقی آشنا کنیم؟.

 •  در اولین مرحله جارو برقی خاموش را در گوشه ای از خانه که در معرض دید حیوان شما است قرار دهید تا به مرور زمان برای سگ شما عادی شود.

 

 •  جارو برقی را بصورت ایستاده قرار ندهید و آن را روی زمین بخوابانید تا حیوان از بزرگی آن نترسد. گاهی حیوان جارو برقی را یک حیوانی که میخواهد به او آسیب بزند تصور میکند و وقتی آن را در سطح پایین تر از بدن سگ قرار دهید سگ احساس ترس و خطر کمتری میکند.

 

 • بگذارید سگ یا گربه شما با جارو برقی زمانی که خاموش است بازی کند.

بهتر است که آن را در کنار محل خواب یا محلی که حیوان در آنجا غذا میخورد قرار ندهید. تا مشکلات دیگر ایجاد نشود و حیوان به مرور و با بازی و بو کردن با وسیله بیشتر آشنا شود.

 • ۴- میتوانید با کمک یک پارچه یا لباس کمی ظاهر جارو برقی را تغییر دهید . و حیوان میتواند تصور بهتری از وسیله داشته باشد و حتی زمانی که میخواهد پارچه یا اسباب بازی خود را از روی آن بردارد متوجه بی خطر بودن آنچه را که از آن تصور اشتباهی داشته است بشود.
 • بهتر است که غذا یا تشویقی سگ را در کنار جارو برقی خاموش و حتی روی آن قرار دهید تا حیوان به واسطه اشتیاق به دست آوردن آن به جارو برقی نزدیک شود و حواسش پرت شود و خود به خود و به مرور بدون اینکه بداند از ترس حیوان کاسته شود.

 • بعد از اینکه حیوان شما به این تمرینها پاسخ مناسبی نشان داد باید زمانی که حیوان کمی از جارو دور است آن را روشن کنید. شاید در ابتدا فرار کند ولی شما به خوبی متوجه میشوید که نسبت به گذشته کمتر از جارو فاصله میگیرد.
 • در ابتدا جارو برقی روشن را به حرکت در نیاورید و همانطور که بطور کامل روی زمین است فقط برای مدتی آن را روشن نگه دارید. وقتی حیوان به جارو نزدیک شد و آرامش خود را حفظ کرد حتما به سگ خود تشویقی بدهید.
 • در ابتدا جارو برقی روشن را به حیوان خود نزدیک نکنید.و بگذارید از دور شما را نگاه کند و سعی کنید به حس امنیت و آموزشهای اولیه که گرفته است احترام بگذارید.
 • وقتی جارو میزنید با سگ خود به آرامی صحبت کنید و به او آرامش بدهید تا کمتر دچار استرس بشود.
 •  برای بهتر شدن نتایج کار شما و یا حتی در صورت شکست تمامی تمرینها با دامپزشک یا مربی حیوانات تماس بگیرید و از آنها راهنمایی بگیرید.

 • میتوانید از این توصیه ها هم استفاده کنید مثلا یک جارو برقی تهیه کنید که کمترین صدا را تولید میکند.

یک نکته بسیار مهم را که همیشه به شما یاداوری میکنیم این است که همیشه در آموزش به حیوانات خانگی خود صبور باشید.

 

اشتراک گذاری مطالب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 1 =