کوتاه کردن ناخن گربه

 

با درود خدمت شما صاحب یک گربه ملوس و زیبا و همراهان همیشگی مجله کت داگ آنلاین،شاید برای شما گرفتن ناخن گربه خود و کوتاه کردن آنها یک مسئله بسیار حساس و استرس زا باشد. چون روش کار شما و یا نوع کیفیت کار شما باعث شود که گربه شما برای همیشه از ناخن گرفتن بترسد و با شما همکاری نکند و یا اینکه به حیوان خود آسیب برسانید.از این رو بهتر است در صورتی که تا کنون این کار را انجام نداده اید به مراکز آرایشی و حتی گاهی به دامپزشک مراجعه کنید و بعد در مشاهده و کسب مهارت اقدام به این کار نمایید. از این رو برای کمک به شما عزیزان خواهشمندیم که چند نکته اساسی و مهم در کوتاه کردن ناخن گربه خود را که در این قسمت برای شما تهیه شده را ،به خوبی مطالعه نمایید و در صورت داشتن تجربه یا اطلاعات بیشتر آنها را با بقیه دوستان به اشتراک بگذارید.

روش گرفتن ناخن

یک محیط آرام را انتخاب کنید، و بهترین زمان که معمولا بعد از خوردن غذا است را انتخاب نمایید، در این موقع گربه شما احساس سستی بیشتری دارد و آرامتر بوده و بهتر همکاری میکند . جایی که انتخاب میکنید،باید جایی باشد که حواس گربه شما کمتر به اطراف پرت شود و با آرامش بیشتری روی پای شما بنشیند. گربه با روی پاهای خود قرار بدهید ، به آرامی یکی از انگشتان را گرفته و پد کف پای حیوان را فشار دهید تا ناخن بیرون زده شده را ببینید. با دقت ناخن را بررسی کنید و میزان کوتاه کردن و فاصله از قسمتی که نباید کوتاه کنید را نگاه کنید و تیزی اضافی را کوتاه کنید و به گربه خود یک تشویقی بدهید. اگر گربه شما اجازه همکاری را داد به سراغ ناخن بعدی بروید. هیچگاه انگشتان وپای گربه را نکشید و یا سعی نکنید با زور آن را نگه دارید.

مراقب باشید که قسمت زنده ناخن که دارای اعصاب و رگ است را کوتاه نکنید، چون باعث ایجاد درد شدید در گربه می شود و در آینده گربه شما از عمل ناخن گرفتن وحشت خواهد داشت و باعث بروز مشکل در حیوان خواهد شد.

در صورت چیدن این قسمت به صورت تصادفی باید از باند و چسب زخم برای کنترل خونریزی استفاده نمایید  و در صورت وجود مشکل به دامپزشک مراجعه کنید.

نکات مهم در گرفتن ناخن گربه:

 • برنامه منظم برای کوتاه کردن ناخن گربه داشته باشید.
 • یک ناخن گیر خوب و با کیفیت تهیه کنید.
 • بچه گربه ها را از همان ماههای اول با ناخن گیر و عمل ناخن گرفتن آشنا کنید.
 • گربه را به صدای ناخن گیر عادت بدهید و با دادن تشویقی نگرانی آن را کاهش دهید.
 • فاصله بین ناخن گرفتنها نباید کمتر از دو هفته باشد.
 • به هیچ عنوان در هنگام ناخن گرفتن گربه خود را تنبیه نکنید.
 • از تشویقی در طول ناخن گرفتن استفاده کنید.
 • عمل ناخن گرفتن را بصورت یک کار خوب و شاد ، نه یک کار زجر آور برای گربه خود بسازید.
 • بهترین زمان برای گرفتن ناخن گربه شما زمانی است که حیوان شما سر حال باشد و نباید این کار را در زمانی که گربه کسل و خسته است انجام بدهید.
 • عجله نداشته باشید ، حتی گاهی لزومی نمی باشد که در یک جلسه بخواهید تمامی ناخن ها را کوتاه کنید .
 • همیشه به  میزان همکاری گربه خود توجه داشته باشید. و به آن احترام گذاشته و در صورت همکاری حیوان بقیه کار را انجام دهید.
اشتراک گذاری مطالب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =