تبلیغات :

کک و کنه در سگ و گربه

درود به دوستان همیشگی مجله ی کت داگ آنلاین . یکی از دغدغه های صاحبان حیوانات خانگی این سوال است که آیا حیوان خانگی من کک یا کنه دارد ؟و چطور باید وجود یا عدم وجود کک را تشخیص داد؟ در این مقاله سعی شده است علایم و درمان این معضل را معرفی کنیم بنابراین با ما همراه شوید.

علائم کک و کنه در گربه و سگ

  • خارش شدید پوست
  • بی قراری حیوان
  • خراشیدگی های پوستی
  • ریزش مو

درمان کک و کنه سگ

کنه باعث کم خونی و فلجی در سگ می شود. کنه اغلب در داخل گوش، بینی، بین انگشتان پا و دست، زیر ران و اطراف دم، دیده می شود.
اولین قدم بعد از مشاهده کک و کنه در سگ و بدن حیوان خانگی، تهیه شامپو ضد کک، اسپری یا پودر ضد کک، قلاده ضد کک، شامپو لیندان و داروی آیور مکتین است. استفاده از شامپو و استحمام زیاد در طول ماه توصیه نمی شود زیرا موجب خشکی پوست می شود.

اگر تخم و یا خود کک را پیدا کردید، فورا نابودش کنید و از مرگ آن مطمئن شوید چرا که کک ها پوست ضخیمی دارند. در صورت مشاهده کک و کنه در سگ با استفاده از پنس یا موچین کک را از نزدیک ترین محل به سطح پوست جدا کنید.


کک و کنه در سگ برخلاف جثه کوچکشان، مکش بسیاری دارند. پس با تمام قدرت از بدن حیوان جدا کنید تا نیش هایش در بدن حیوان باقی نماند. پس از جداسازی، به پوست بدن حیوان پماد آنتی بیوتیک مثل موپیروسین و یا مواد ضد عفونی مناسب مانند بتادین برای چند روز بمالید.
از تماس مستقیم کنه با دستتان خودداری کنید. می توان بعد از درمان و پاک سازی کنه از بدن حیوان، از شرکت های سمپاشی برای پاک سازی محل زندگی خودتان کمک بگیرید. تمام خانه را به خوبی جارو بزنید و تمام لوازم شخصی حیوان را بشویید تا کاملا بهداشتی و خالی از کک شود.
این انگل به دلیل ارتباطی که با بیماری پلی آرتریت سگ ها دارد و عامل آن از اسپیروکت ها می باشد، به انسان منتقل می شود.

برای دیدن محصولات ضد کک وکنه سگ وگربه اینجا را کلیک نمایید.

اشتراک گذاری مطالب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =