گربه نژاد dsh یا گربه های خیابانی

همراهان مجله کت داگ آنلاین درود. شما که مشتاق نگه داری و مواظبت از گربه ها هستید،بهتر است تاریخچه ی این گربه ها رابخوانید.شاید بتوانبم در تصمیم گیری به شما کمکی کنیم:

گربه های خیابانی

این گربه ها در حقیقت نژاد domestic short hair یا نژاد مو کوتاست،ولی کم کم در سراسر کره زمین اسم گربه خیابانی را برای این نژاد انتخاب کردند ، این گربه ها کمی  بدشانس بودند و به خاطر دقیق مشخص نبودن شجره نامه ی آنها و اصالتشان آنها را خیابانی نامیدیم.

این نژاد بخاطر شکار کردن جوندگان با کشتی از  کشوری به کشور دیگر برده شدند و در آنجا اقامت کردند و پرورش داده شدند.بنابراین همه جای کره زمین پیدا می شوند.

نژاد dsh بسیار متنوع و با رنگبندی بالا هستند، ولی اکثر ما فکر می کنیم که همه ی آنها یک مدل و یک رنگ هستند.

گربه های dsh اروپایی ریشه هایی از نژاد سیامی دارند و گربه های dsh آمریکایی ریشه هایی از گربه American short hair دارند و خصوصیات اخلاقی آنها نیز به اجدادشان رفته است.

این نژاد بیش از ۸۰ نوع رنگ متفاوت و زیبا دارند و متاسفانه به خاطر وجود لفظ خیابانی بر این نژاد آنها زیاد خوش  شانس نبوده و عده ی کمی آنها را به سرپرستی می گیرند.

ویژگی های گربه نژاد dsh

وزن این نژاد بین ۸ تا ۱۵ پوند متغیر است والبته گربه هایی که در خیابان زندگی می کنند به خاطر شرایط سخت زندگی و پیدا نکردن غذای مناسب معمولا به این وزن نخواهند رسید.

طول عمر آنها تا ۱۵ سال است ولی گربه های خیابانی طبق آمار معمولا تا پنج سال نیز دوام ندارند.

کمی به این نژاد بی مهری شده است به خاطر اینکه شجره نامه ی آنها نامعلوم است خیلی از افراد ترجیح می دهند گربه های اصیل را نگهداری کنند و با این گربه ها نامهربان هستند و  متاسفانه این نژاد زیبا محکوم به تنهایی است .

خصوصیات رفتاری گربه های نژاد dsh

این نژاد بسیار باهوش است و خود را با شرایط سخت وفق می دهد اگر یکی از آنها را به سرپرستی بگیرید متوجه می شوید که این نژاد بسیار باهوش تر از نژاد های دیگر است و توانایی های بیشتری دارد . در حل پازل ها با دقت است و بازی های هوشی را دوست دارد.

خوی شکار در این نژاد زیاد است و برای راضی نگه داشتن این نژاد بهتر است از اسباب بازی هایی استفاده کنید که حس شکار در آنها ارضا شود.

سازگاری گربه نژاد dsh  با حیوانات دیگر :

اگر این نژاد از ابتدا با شما بزرگ شود سازگاری بالایی با حیوانات دیگر خواهد داشت ولی اگر در نیمه زندگی آنها با هم آشنا شده باشید ممکن است به خاطر ترس از خطراتی که در خیابان ها از سر گذرانده باشند با حیوانات دیگر مهربان نباشد و شاید از هم نشینی با آنها نگران و ترسان شود.

دراین مقاله سعی کردیم به طور خلاصه وضعیت و شرایط آن ها را بیان نماییم. شما که هنوز گربه ای به سرپرستی نگرفته اید و درصدد این کار هستید، توصیه می کنیم دنبال نژاد خاصی از گربه ها از این فروشگاه به آن فروشگاه نباشید،تعداد زیادی از این گربه های به اصطلاح خیابانی زیبا و باهوش منتظر نگاه گرم شما هستند.

اگر توانایی نگه داری دارید پس شک به دل راه ندهید، و بدانید با سرپرستی آنها شادی را به خانه ی خود ارمغان می آورید.

خاطره های زیبای خود از نگهداری این گربه ها را برای ما کامنت کنید.

اشتراک گذاری مطالب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سیزده =