تشویقی سگ|نکات مهمی که درباره تشویقی سگ باید بدانید

تشویقی سگ یا تریت (Treat)  معمولا به شکل خوراکی و یک میان وعده بسیار لذیذ و خوشمزه برای حیوان خانگی شماست که در انواع مختلف در بازار موجود می باشند که شما را در تربیت و آموزش سگ خود یاری می کنند.خواندن این مقاله می تواند شما را بطور کامل با " تشویقی سگ" و هر چیزی که باید در مورد آن بدانید آشنا کند پس برای ما افتخار است که تا پایان با ما همراه باشید.

0 دیدگاه 1 پسندیدن
1066 مشاهده شده 10 دقیقه مطالعه
تشویقی سگ|نکات مهمی که درباره تشویقی سگ باید بدانید

تشویقی سگ|نکات مهمی که درباره تشویقی سگ باید بدانید

با درود خدمت شما عزیزان و دوستان همیشگی مجله کت داگ آنلاین ، خواندن این مقاله می تواند شما را بطور کامل با " تشویقی سگ" و هر چیزی که باید در مورد آن بدانید آشنا کند پس برای ما افتخار است که تا پایان با ما همراه باشید.

تشویقی سگ یا تریت (Treat)  معمولا به شکل خوراکی و یک میان وعده بسیار لذیذ و خوشمزه برای حیوان خانگی شماست که در انواع مختلف در بازار موجود می باشند که شما را در تربیت و آموزش سگ خود یاری می کنند.

باعث سرگرمی در حیوان شده و باعث ایجاد ارتباط عاطفی سگ با شما می شود. سگ شما چه سگ آپارتمانی یا سگ نگهبان باشد به تشویقی نیاز دارد.

تریت یا همان تشویقی می تواند نیازهای بدنی حیوان شما را تامین کند و آنها سرشار از مواد مغذی و ویتامینها و مواد معدنی لازم برای سگ شما هستند که باعث حفظ سلامتی در حیوان خانگی شما می شوند.

غذای-سگ-چیست.jpg

فواید و کاربردهای تشویقی سگ

 • ایجاد حس خوب خوشحالی در حیوان
 • تشویق کردن سگ برای تکرار کارهای خوبی که انجام می دهد
 • بهترین وسیله برای آموزش و تربیت سگ
 • تامین احتیاجات غذای ( انواع ویتامینها و مواد معدنی )
 • حفظ و کمک به سلامتی سگ ( مانند : سلامت و بهداشت دهان ، دندان ، پوست و مو )

محاسن و مزایای دادن تشویقی به سگ بسیار زیاد بوده و باید به این نکته دقت کنید که هرگاه سگ وفادار شما یک کار خوبی انجام داد و رفتار و آموزشهایی که شما از آن می خواهید بدرستی انجام داد باید او را تشویق کنید و هیچ چیز بهتر از یک تشویقی خوشمزه برای حیوان خانگی شما نیست. و با دادن تشویقی شما دوست عزیز انگیزه تکرار و قدرت یادگیری سگ خود را افزایش می دهید. تشویقی دادن باعث کاهش استرس در حیوان می شود.

قبل از هر چیز باید شما را با چند نکته مهم زیر در مورد نحوه تشویقی دادن آشنا کنیم.

نحوه تشویقی دادن به سگ ها

 • نباید بدون وجود هیچ دلیلی به سگ خود تشویقی بدهید.
 • نباید عمل دادن تشویقی به سگ خود را به شکل باج دادن به حیوان انجام دهید.
 • تشویقی باید حتما بوی خوبی داشته باشد چون قبل از مزه شدن توسط سگ شما حیوان با بوی تحریک کننده آن به دنبال گرفتن تشویقی می رود.
 • باید هیجان حیوان را برای گرفتن تشویقی ، با کمک تشویق بدنی کم کنید و وقتی سگ آرام تر شد بعد به آن تشویقی بدهید با این کار مانع از بروز رفتارهای زننده مانند التماس و گدایی در سگ خود می شوید.
 • هرگاه سگ شما تازه غذا خورده و احساس سیری می کند از تشویقی استفاده نکنید در واقع این موقع زمانی خوبی برای تربیت و آموزش سگ شما نیست.
 • خوردن تشویقی باعث احساس تشنگی در سگ شما می شود پس همیشه این را به یاد داشته باشید که باید حیوان هر وقت احساس تشنگی کرد به راحتی بتواند آب بخورد.
 • تشویقی هایی که پایه تولید آنها انواع گوشت است بهتر از تشویقی هایی هستند که در آنها از غلات و سویا  بیشتری استفاده شده است.
 • شما دوست عزیز می توانید از تشویقی بعنوان مکمل و غذای کمکی در کنار غذای اصلی سگ خود بهره لازم را ببرید و از محاسن آنها برای حیوان خود استفاده کنید.

 تشویقی-سگ (2).jpg

برای خرید تشویقی به نکات زیر توجه داشته باشید :

 • نژاد سگ
 • سن سگ
 • تشویقی های سفت و سخت تر که برای سگهای نژاد بزرگ مناسب هستند شاید برای سگها کوچک تر جذاب نباشند.
 • تشویقی توله سگها باید نرم و به راحتی قابل هضم باشد.

نکته:

هرگز نباید از خوراکی های خودمان به سگ خانگی خود بدهیم و آن را بعنوان یک تشویقی برای حیوان در نظر بگیریم و این رفتار کاملا اشتباه است زیرا به علت وجود مواد غذایی مانند سیر ، ادویه ها ، پیاز و کلیه چیزهایی که برای سگها مناسب نیستند باعث مشکلات گوارشی ، مسمومیت و بروز آلرژی در حیوان خود شویم، که شما می توانید با مطالعه مقاله غذاهایی که نباید سگ ها بخورند خوراکی هایی که برای سگ ها مضر هستند را بهتر بشناسید و هم اینکه گاهی این رفتار شما باعث تقویت و بروز مشکلات رفتاری مانند گدایی کردن و التماس کردن در سگ شما شود.

بهترین زمان دادن تشویقی به سگ

شما می توانید بین وعده های غذایی اصلی که برای توله سگها حدود چهار مرتبه در یک بیست و چهار ساعت و دو وعده در سگهای بالغ می باشد ، از تشویقی مناسب استفاده کنید.

یک ترکیب از غذای اصلی خوب ، تشویقی مفید به همراه ورزش و فعالیت بدنی ،سلامتی و خوشحالی سگ شما را تضمین می کند.

تشویقی سگ نباید جایگزین غذای اصلی و روزانه ( غذای خشک ، غذای کنسروی و ...) حیوان شما شود و نباید بیش از ده درصد از رژیم غذایی روزانه سگ شما را در بر بگیرد. چون باعث چاقی در سگ شما می شود و میل حیوان را برای غذای اصلی کاهش دهد و این باعث بروز مشکلات گوارشی در سگ شما می شود و از طرفی عدم استفاده از تشویقی باعث می شود که سگ شما شادی خود را از دست داده و یک روز کسالت آوری را داشته باشد. تشویقی ها می توانند سلامت بدن سگ شما را نیز تضمین کنند و بر اساس نوع آنها باعث سلامت پوست و مو ، سهولت در هضم غذا ، سلامت مفاصل و سلامت استخوانها و دندانها را برای سگ شما به ارمغان بیاورند.

آموزش به سگها از دو تا چهار ماهگی آغاز می شود و همین زمان نیز زمان شروع مصرف تشویقی برای توله سگها می باشد.

تشویقی توله سگ

باید تشویقی مناسب برای توله سگ خود انتخاب کنید که نرم باشد که در ساخت آنها از استخوان استفاده نشده باشد چون باعث بروز مشکلات جدی، مانند پارگی و انسداد در دستگاه گوارش می شود و هضم آنها برای توله سگ بسیار مشکل است. می توانید از اینجا تشویقی مناسب را تهیه نمایید.

غذای-توله-سگ.jpg

تشویقی سگ و آموزش

در هنگام آموزش باید از تشویقی هایی که اندازه کوچکی دارند استفاده کرد یا یک تشویقی را به قطعات کوچک تر تقسیم کرد. در ضمن باید تشویقی نرم  یا ترد باشند و در ضمن بسیار خوشمزه باشد تا حیوان برای دریافت مجدد آن در طول زمان آموزش به خوبی دستورات شما را انجام دهد.

باید تشویقی ها بسیار کم کالری باشند تا حیوان دچار اضافه وزن نشود.

نکاتی مهمی که باید در مورد استفاده از تشویقی ها در زمان آموزش و تربیت سگ خود بدانید :


 1. استفاده از تشویقی های متفاوت و مختلف
 2. پرهیز از استفاده از یک نوع تشویقی برای مدت طولانی
 3. همیشه تشویقی بصورت خوراکی نیست و گاهی یک اسباب بازی می توان حیوان شما را بسیار شاد و سر شوق بیاورد.
 4. صبر ، محبت ، حرف زدن ، تشویقی های کلامی و نوازش را فراموش نکنید.

 

نکته :

اگر بطور مدام از یک نوع تشویقی برای حیوان خود استفاده کنید و آن برای سگ شما عادی و تکراری شد، به مرور اشتیاق و فرمان پذیری حیوان خود را از دست می دهید.

انواع تشویقی سگها

بسیاری از تشویقی های خوراکی را می توان در شش دسته اصلی طبقه بندی نمود.

 1. بیسکویت‌های تشویقی
 2. تشویقی‌های نرم
 3. تشویقی‌های شبیه به استخوان برای سلامت دندان‌ها
 4. تشویقی‌های جویدنی (گوشت، استخوان و غضروف حیوانی)
 5. تشویقی‌های رژیمی
 6. تشویقی‌های گیاهی

 

تشویقی-های-سگ.jpg

آشنایی با چند نوع از تشویقی های رایج و محبوب برای سگ ها

 • بیسکویت تشویقی سگ

سگها نیز به بیسکویت خیلی علاقه دارند ولی بیسکویتهای مخصوص انسان بخاطر داشتن شکر و افزودنی برای آنها نه تنها مفید نیست بلکه بسیار مضر می باشد از این رو استفاده از بیسکویتهای تشویقی مخصوص سگها می تواند برای آنها فوق العاده بوده و در زمان تربیت و آموزش آنها را رام و مطیع شما سازد. اما این را نیز بدانید که تشویقی سگ بیسکویتی معمولا کالری زیادی دارند و باید آنها را با کنترل بیشتری به حیوان خود بدهید.

 • اسنک تشویقی سگ

اسنک هم نوعی از تشویقی است که اگر سالم و طبیعی باشد باعث تنوع و شادابی سگ شما شود و حاوی انواع ویتامینها و مواد معدنی می باشد.

اسنک سگ یک میان وعده و هم یک جایزه مناسب برای سگ شما می باشد اسنک ها تکه های کوچک تشویقی هستند که  با طعم های مختلف و کاربردهای مختلف در اختیار شما قرار داده می شوند به عنوان مثال تشویقی های سطلی تیدبیت در این زمینه پیش رو هستند و طعم های مختلف میکس ، مرغ و برنج و کلسیم دار و مولتی دار دارند . شما می توانید در حین آموزش سگ خود از تشویقی استفاده نمایید که  کلسیم دار بوده و از مشکلات استخوانی و غضروفی جلوگیری کنید و دندان های سالم تری را به سگ خود هدیه دهید.

فواید اسنک تشویقی سگ

شما دوست عزیز می توانید از انواع تشویقی ها مانند انواع تشویقی های کرانچی ، مانچی ، تشویقی بیسکویتی و تشویقی استخوانی برای میان وعده و در هنگام آموزش برای سگ خود استفاده کنید.

تشویقی هایی که بافت سختی دارند برای سرگرم کردن و مشغول نگه داشتن سگ بسیار مفید هستند و دیگر حیوان پشمالو شما با جویدن وسایل خانه به شما و خودش آسیب نمی زند و در ضمن جرم دندان سگ شما را به راحتی برداشته  و به حفظ سلامت دندانها و دهان سگ شما کمک می کنند.

 • تشویقی مدادی سگ 

یکی دیگر از تشویقی های مفید سگ مدل مدادی است. مدادی های معمولا نرم و با طعم های دوست داشتنی تهیه می شوند و شما می توانید آنها را به اندازه دلخواه برش زده و استفاده نمایید. یکی از موفق های این عرصه تشویقی های مدادی یوروپت است که شما می توانید از پت شاپ آنلاین کت داگ تهیه نمایید.

 • تشویقی ژلاتینی سگ

این نوع از تشویقی ها به بهداشت دهان حیوان کمک کرده و بوی بد و پلاک های دندانی حیوان را نیز برطرف می کنند و از طرفی سرشار از مواد پروتئنی و مواد معدنی و ویتامینه هستند. و برای تمامی نژادها و سنین قابل استفاده هستند.

 

 • تشویقی جگر

تشویقی جگر که به شکل  نوارهای باریک از جگر مرغ تهیه می گردد ،یک  تشویقی بسیار خوش خوراک برای سگ می باشد و سرشار از خواص مفید جگر می باشد و برای سلامتی پوست و مو و رشد سریعتر و بهتر سگ ها بسیار مفید می باشد، که در انواع بسته بندی و برندها در فروشگاه کت داگ آنلاین قابل تهیه می باشد.

 • تشویقی فلورایدی سگ

این نوع از تشویقی باعث از بین رفتن بوی بد دهان سگ شده و باعث افزایش بهداشت دهان و دندان سگها می شود.

 • استخوان تشویقی سگ

یک استخوان بزرگ و مناسب که هم می تواند نقش یک تشویقی فوق العاده ای برای سگ با هر جثه و نژادی باشد و مانند  یک مسواک به سلامتی و تمیزی دندانهای حیوان خانگی شما کمک کند. در ضمن این تشویقی می تواند به راحتی حیوان شما را برای مدت طولانی سرگرم و مشغول نگه دارد و در توله سگهایی که دارای خارش دندان هستند نیز بسیار کاربردی و مفید می باشد.

فقط باید دقت داشته باشید که استخوان نباید خیلی کوچک باشد تا باعث بروز خفگی در حیوان گردد.

 

 • توپ تشویقی سگ (اسباب بازی مخصوص سگ)

همانطور که قبلا هم گفته شد تشویقی فقط به صورت خوراکی برای حیوانات نیست و گاهی یک توپ که مورد علاقه حیوان شما باشد نیز می تواند نقش یک تشویق کننده خوب را برای سگها داشته باشد. پس اسباب بازی سگ هم می تواند نقش یک تشویقی را داشته باشد و هم اینکه می تواند مانع از بروز افسردگی در سگ شما شود و باعث افزایش فعالیت بدنی حیوان نیز بگردد.

نکات مهم در انتخاب و خرید اسباب بازی مخصوص سگها و توپ تشویقی برای سگ این است که آنها توسط کارشناسان مربوطه تایید شده باشند و برای حیوان باعث بروز مشکل نشوند و دوم اینکه حتما باید مانند تشویقی های خوراکی هیچگاه اجازه ندهید که آنها برای حیوان شما تکراری شوند و فقط از یک نوع از آنها استفاده نکنید و هر چند وقت یکبار برای آنها اسباب بازی جدید تهیه نمایید.

تشویقی سگ ارزان

در پت شاپ اینترنتی کت داگ آنلاین تنوع بالایی از انواع تشویقی ها را می توانید با قیمتهایی باورنکردنی و بسیار ارزان تر از جاهای دیگر تهیه نمایید.

 

خرید اینترنتی تشویقی سگ

شما دوست عزیز می توانید بهترین تشویقی ها را از پت شاپ کت داگ آنلاین تهیه نمایید و حتی می توانید قبل با مشاوره گرفتن از تیم کت داگ آنلاین بهترین و سودمندترین آنها را برای حیوان خانگی خود تهیه نمایید و صرف وقت کم و خریدی رضایت بخش و ارزان آن را درب منزل تحویل بگیرید.

تشویقی مضر و ناسالم

در هنگام خرید تشویقی ها باید بسیار دقت کنید و از فروشگاهای معتبر خرید کنید تا با خرید تشویقی های مضر به حیوان خانگی خود آسیب نرسانید.

گاهی تشویقی نامناسب باعث بروز بیماری و مشکلات گوارشی در سگ شما می شود.

موادی مانند طعم دهنده های مصنوعی ، رنگهای شیمیایی و شکر که در اینگونه تشویقی ها یافت می شود برای حیوانات بسیار خطرناک می باشند.

اگر شما هم تجربه ای درباره تشویقی های مختلف دارید با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.


سوالات متداول 4

باید برنامه ریزی داشته باشید اگر استفاده از تشویقی زیاداز حد باشد سگ شرطی شده و فقط با تشویقی کار را انجام می دهد . باید دفعات اول از تشویقی بعضی وقت ها تشویقی کلامی و بعضی اوقات بدون تشویقی آموزش را ادامه دهید

می توانید از دو ماهگی یا پایان 8 هفتگی به سگ خود تشویقی بدهید.

بدترین تشویقی موادی که برای او مانند سم هستند مانند شکلات ، انگور، کشمش و موادی که دارای قند غیر طبیعی هستند.

کره بادام زمینی دارای چربی بالایی است ولی در مقدار کم مشکلی ایجاد نمی کند فقط باید موقع خرید دقت کنید که کره حاوی زایلیتول نباشد.

نظرات کاربران 0

جهت ثبت نظر وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود به حساب کاربری