نکات مهمی که درباره تشویقی سگ باید بدانید

تشویقی سگ یا تریت (Treat)  معمولا به شکل خوراکی و یک میان وعده بسیار لذیذ و خوشمزه برای حیوان خانگی شماست که در انواع مختلف در بازار موجود می باشند که شما را در تربیت و آموزش سگ خود یاری میکنند.خواندن این مقاله میتواند شما را بطور کامل با " تشویقی سگ" و هر چیزی که باید در مورد آن بدانید آشنا کند پس برای ما افتخار است که تا پایان با ما همراه باشید.

0 دیدگاه 1 پسندیدن
171 مشاهده شده 10 دقیقه مطالعه
نکات مهمی که درباره تشویقی سگ باید بدانید

نکات مهمی که درباره تشویقی سگ باید بدانید

با درود خدمت شما عزیزان و دوستان همیشگی مجله کت داگ آنلاین ، خواندن این مقاله میتواند شما را بطور کامل با " تشویقی سگ" و هر چیزی که باید در مورد آن بدانید آشنا کند پس برای ما افتخار است که تا پایان با ما همراه باشید.

تشویقی سگ یا تریت (Treat)  معمولا به شکل خوراکی و یک میان وعده بسیار لذیذ و خوشمزه برای حیوان خانگی شماست که در انواع مختلف در بازار موجود می باشند که شما را در تربیت و آموزش سگ خود یاری میکنند.

و باعث سرگرمی در حیوان شده و باعث ایجاد ارتباط عاطفی سگ با شما میشود. سگ شما چه سگ آپارتمانی یا سگ نگهبان باشد به تشویقی نیاز دارد.

تریت یا همان تشویقی میتواند نیازهای بدنی حیوان شما را تامین کند و آنها سرشار از مواد مغذی و ویتامینها و مواد معدنی لازم برای سگ شما هستند که باعث حفظ سلامتی در حیوان خانگی شما می شوند.

فواید و کاربردهای تشویقی سگ

 • ایجاد حس خوب خوشحالی در حیوان
 • تشویق کردن سگ برای تکرار کارهای خوبی که انجام میده
 • بهترین وسیله برای آموزش و تربیت سگ
 • تامین احتیاجات غذای ( انواع ویتامینها و مواد معدنی )
 • حفظ و کمک به سلامتی سگ ( مانند : سلامت و بهداشت دهان ، دندان ، پوست و مو )

محاسن و مزایای دادن تشویقی به سگ بسیار زیاد بوده و باید به این نکته دقت کنید که هرگاه سگ وفادار شما یک کار خوبی انجام داد و رفتار و آموزشهایی که شما از آن میخواهید بدرستی انجام داد باید او را تشویق کنید و هیچ چیز بهتر از یک تشویقی خوشمزه برای حیوان خانگی شما نیست. و با دادن تشویقی شما دوست عزیز انگیزه تکرار و قدرت یادگیری سگ خود را افزایش می دهید. تشویقی دادن باعث کاهش استرس در حیوان میشود.

قبل از هر چیز باید شما را با چند نکته مهم زیر در مورد نحوه تشویقی دادن آشنا کنیم.

نحوه تشویقی دادن به سگ ها

 • نباید بدون وجود هیچ دلیلی به سگ خود تشویقی بدهید.
 • نباید عمل دادن تشویقی به سگ خود را به شکل باج دادن به حیوان انجام دهید.
 • تشویقی باید حتما بوی خوبی داشته باشد چون قبل از مزه شدن توسط سگ شما حیوان با بوی تحریک کننده آن به دنبال گرفتن تشویقی می رود.
 • باید هیجان حیوان را برای گرفتن تشویقی ، با کمک تشویق بدنی کم کنید و وقتی سگ آرام تر شد بعد به آن تشویقی بدهید با این کار مانع از بروز رفتارهای زننده مانند التماس و گدایی در سگ خود می شوید.
 • هرگاه سگ شما تازه غذا خورده و احساس سیری میکند از تشویقی استفاده نکنید در واقع این موقع زمانی خوبی برای تربیت و آموزش سگ شما نیست.
 • خوردن تشویقی باعث احساس تشنگی در سگ شما می شود پس همیشه این را به یاد داشته باشید که باید حیوان هر وقت احساس تشنگی کرد به راحتی بتواند آب بخورد.
 • تشویقی هایی که پایه تولید آنها انواع گوشت است بهتر از تشویقی هایی هستند که در آنها از غلات و سویا  بیشتری استفاده شده است.
 • شما دوست عزیز میتوانید از تشویقی بعنوان مکمل و غذای کمکی در کنار غذای اصلی سگ خود بهره لازم را ببرید و از محاسن آنها برای حیوان خود استفاده کنید.

 

برای خرید تشویقی به نکات زیر توجه داشته باشید :

 • نژاد سگ
 • سن سگ
 • تشویقی های سفت و سخت تر که برای سگهای نژاد بزرگ مناسب هستند شاید برای سگها کوچک تر جذاب نباشند.
 • تشویقی توله سگها باید نرم و به راحتی قابل هضم باشد.

نکته:

هرگز نباید از خوراکی های خودمان به سگ خانگی خود بدهیم و آن را بعنوان یک تشویقی برای حیوان در نظر بگیریم و این رفتار کاملا اشتباه است زیرا به علت وجود مواد غذایی مانند سیر ، ادویه ها ، پیاز و کلیه چیزهایی که برای سگها مناسب نیستند باعث مشکلات گوارشی ، مسمومیت و بروز آلرژی در حیوان خود شویم، که شما می توانید با مطالعه مقاله غذاهایی که نباید سگ ها بخورند خوراکی هایی که برای سگ ها مضر هستند را بهتر بشناسید و هم اینکه گاهی این رفتار شما باعث تقویت و بروز مشکلات رفتاری مانند گدایی کردن و التماس کردن در سگ شما شود.

بهترین زمان دادن تشویقی به سگ

شما میتوانید بین وعده های غذایی اصلی که برای توله سگها حدود چهار مرتبه در یک بیست و چهار ساعت و دو وعده در سگهای بالغ می باشد ، از تشویقی مناسب استفاده کنید.

یک ترکیب از غذای اصلی خوب ، تشویقی مفید به همراه ورزش و فعالیت بدنی ،سلامتی و خوشحالی سگ شما را تضمین میکند.

تشویقی سگ نباید جایگزین غذای اصلی و روزانه ( غذای خشک ، غذای کنسروی و ...) حیوان شما شود و نباید بیش از ده درصد از رژیم غذایی روزانه سگ شما را در بر بگیرد. چون باعث چاقی در سگ شما میشود و میل حیوان را برای غذای اصلی کاهش دهد و این باعث بروز مشکلات گوارشی در سگ شما میشود و از طرفی عدم استفاده از تشویقی باعث میشود که سگ شما شادی خود را از دست داده و یک روز کسالت آوری را داشته باشد. تشویقی ها میتوانند سلامت بدن سگ شما را نیز تضمین کنند و بر اساس نوع آنها باعث سلامت پوست و مو ، سهولت در هضم غذا ، سلامت مفاصل و سلامت استخوانها و دندانها را برای سگ شما به ارمغان بیاورند.

آموزش به سگها از دو تا چهار ماهگی آغاز میشود و همین زمان نیز زمان شروع مصرف تشویقی برای توله سگها می باشد.

تشویقی توله سگ

باید تشویقی مناسب برای توله سگ خود انتخاب کنید که نرم باشد که درساخت آنها ازاستخوان استفاده نشده باشد چون باعث بروز مشکلات جدی، مانند پارگی و انسداد در دستگاه گوارش میشود و هضم آنها برای توله سگ بسیار مشکل است.میتوانید از اینجا نشویقی مناسب را تهیه نمایید.

تشویقی سگ و آموزش

در هنگام آموزش باید از تشویقی هایی که اندازه کوچکی دارند استفاده کرد یا یک تشویقی را به قطعات کوچک تر تقسیم کرد. در ضمن باید تشویقی نرم  یا ترد باشند و در ضمن بسیار خوشمزه باشد تا حیوان برای دریافت مجدد آن در طول زمان آموزش به خوبی دستورات شما را انجام دهد.

باید تشویقی ها بسیار کم کالری باشند تا حیوان دچار اضافه وزن نشود.

بهترین تشویقی برای آموزش تشویقی های تریکسی می باشد که اندازه ای ریز دارند. تعداد زیادی از تشویقی داخل بسته است و بسیار خوش خوراک و خوش بو میباشند.برای خرید می توانید اینجا را کلیک نمایید.

 

نکاتی مهمی که باید در مورد استفاده از تشویقی ها در زمان آموزش و تربیت سگ خود بدانید :

 • استفاده از تشویقی های متفاوت و مختلف
 • پرهیز از استفاده از یک نوع تشویقی برای مدت طولانی
 • همیشه تشویقی بصورت خوراکی نیست و گاهی یک اسباب بازی میتوان حیوان شما را بسیار شاد و سر شوق بیاورد.
 • صبر ، محبت ، حرف زدن ، تشویقی های کلامی و نوازش را فراموش نکنید.

 

نکته :

اگر بطور مدام از یک نوع تشویقی برای حیوان خود استفاده کنید و آن برای سگ شما عادی و تکراری شد، به مرور اشتیاق و فرمان پذیری حیوان خود را از دست میدهید.

انواع تشویقی سگها

بسیاری از تشویقی های خوراکی را میتوان در شش دسته اصلی طبقه بندی نمود.

 1. بیسکوییت‌های تشویقی
 2. تشویقی‌های نرم
 3. تشویقی‌های شبیه به استخوان برای سلامت دندان‌ها
 4. تشویقی‌های جویدنی (گوشت، استخوان و غضروف حیوانی)
 5. تشویقی‌های رژیمی
 6. تشویقی‌های گیاهی

 

آشنایی با چند نوع از تشویقی های رایج و محبوب برای سگ ها

 • بیسکویت تشویقی سگ

سگها نیز به بیسکویت خیلی علاقه دارند ولی بیسکویتهای مخصوص انسان بخاطر داشتن شکر و افزودنی برای آنها نه تنها مفید نیست بلکه بسیار مضر می باشد از این رو استفاده از بیسکویتهای تشویقی مخصوص سگها میتواند برای آنها فوق العاده بوده و در زمان تربیت و آموزش آنها را رام و مطیع شما سازد. اما این را نیز بدانید که تشویقی سگ بیسکویتی معولا کالری زیادی دارند و باید آنها را با کنترل بیشتری به حیوان خود بدهید.

 • اسنک تشویقی سگ

اسنک هم نوعی از تشویقی است که اگر سالم و طبیعی باشد باعث تنوع و شادابی سگ شما شود و حاوی انواع ویتامینها و مواد معدنی می باشد.

اسنک سگ یک میان وعده و هم یک جایزه مناسب برای سگ شما می باشد که شما میتوانید با تماس و مشاوره با تیم کت داگ آنلاین بهترین آنها را برای حیوان خانگی خود انتخاب و تهیه نمایید.

فواید اسنک تشویقی سگ

شما دوست عزیز متیوانید از انواع تشویقی ها مانند انواع تشویقی های کرانچی ، مانچی ، تشویقی بیسکویتی و تشویقی استخوانی برای میان وعده و در هنگام آموزش برای سگ خود استفاده کنید.

تشویقی هایی که بافت سختی دارند برای سرگرم کردن و مشغول نگه داشتن سگ بسیار مفید هستند و دیگر حیوان پشمالو شما با جویدن وسایل خانه به شما و خودش آسیب نمیزند و در ضمن جرم دندان سگ شما را به راحتی برداشته  و به حفظ سلامت دندانها و دهان سگ شما کمک میکنند.

 • تشویقی ژلاتینی سگ

این نوع از تشویقی ها به بهداشت دهان حیوان کمک کرده و بوی بد و پلاک های دندانی حیوان را نیز برطرف میکنند و از طرفی سرشار از مواد پروتئنی و مواد معدنی و ویتامینه هستند. و برای تمامی نژادها و سنین قابل استفاده هستند.

برای تهیه این نوع تشویقی اینجا را کلیک نمایید.

 

 • تشویقی جگر

تشویقی جگر که به شکل  نوارهای باریک از جگر مرغ تهیه میگردد ،یک  تشویقی بسیار خوش خوراک برای سگ می باشد و سرشار از خواص مفید جگر می باشد و برای سلامتی پوست و مو و رشد سریعتر و بهتر سگ ها بسیار مفید می باشد، که در انواع بسته بندی و برندها در فروشگاه کت داگ آنلاین قابل تهیه می باشد.

 • تشویقی فلورایدی سگ

این نوع از تشویقی باعث از بین رفتن بوی بد دهان سگ شده و باعث افزایش بهداشت دهان و دندان سگها میشود.

 • استخوان تشویقی سگ

یک استخوان بزرگ و مناسب که هم میتواند نقش یک تشویقی فوق العاده ای برای سگ با هر جثه و نژادی باشد و مانند  یک مسواک به سلامتی و تمیزی دندانهای حیوان خانگی شما کمک کند. در ضمن این تشویقی میتواند به راحتی حیوان شما را برای مدت طولانی سرگرم و مشغول نگه دارد و در توله سگهایی که دارای خارش دندان هستند نیز بسیار کاربردی و مفید می باشد.

فقط باید دقت داشته باشید که استخوان نباید خیلی کوچک باشد تا باعث بروز خفگی در حیوان گردد.

 

 • توپ تشویقی سگ (اسباب بازی مخصوص سگ)

همانطور که قبلا هم گفته شد تشویقی فقط به صورت خوراکی برای حیوانات نیست و گاهی یک توپ که مورد علاقه حیوان شما باشد نیز میتواند نقش یک تشویق کننده خوب را برای سگها داشته باشد. پس اسباب بازی سگ هم میتواند نقش یک تشویقی را داشته باشد و هم اینکه میتواند مانع از بروز افسردگی در سگ شما شود و باعث افزایش فعالیت بدنی حیوان نیز بگردد.

نکات مهم در انتخاب و خرید اسباب بازی مخصوص سگها و توپ تشویقی برای سگ این است که آنها توسط کارشناسان مربوطه تایید شده باشند و برای حیوان باعث بروز مشکل نشوند و دوم اینکه حتما باید مانند تشویقی های خوراکی هیچگاه اجازه ندهید که آنها برای حیوان شما تکراری شوند و فقط از یک نوع از آنها استفاده نکنید و هر چند وقت یکبار برای آنها اسباب بازی جدید تهیه نمایید.

تشویقی سگ ارزان

در فروشگاه اینترنتی کت داگ آنلاین تنوع بالایی از انواع تشویقی ها را میتوانید با قیمتهایی باورنکردنی و بسیر ارزان تر از جاهای دیگر تهیه نمایید.

 

خرید اینترنتی تشویقی سگ

شما دوست عزیز میتوانید بهترین تشویقی ها را از پت شاپ کت داگ آنلاین تهیه نمایید و حتی میتوانید قبل با مشاوره گرفتن از تیم کت داگ آنلاین بهترین و سودمندترین آنها را برای حیوان خانگی خود تهیه نمایید و صرف وقت کم و خریدی رضایت بخش و ارزان آن را درب منزل تحویل بگیرید.

تشویقی مضر و ناسالم

در هنگام خرید تشویقی ها باید بسیار دقت کنید و از فروشگاهای معتبر خرید کنید تا با خرید تشویقی های مضر به حیوان خانگی خود آسیب نرسانید.

گاهی تشویقی نامناسب باعث بروز بیماری و مشکلات گوارشی در سگ شما میشود.

موادی مانند طعم دهنده های مصنوعی ، رنگهای شیمیایی و شکر که در اینگونه تشویقیها یافت میشود برای حیوانات بسیار خطرناک می باشند.

نظرات کاربران 0

جهت ثبت نظر وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود به حساب کاربری